2. Etap TOKİ Konutlarında İndirim

tokilerde-indirime-gidildi

Geçit Beldesinde yapımı tamamlanan 2. Etap TOKİ konutlarında, yapılan görüşmeler ile indirime gidildi.

Yapılan indirimler ile ilgili olarak Geçit Belediyesi sınırları içinde yapımı tamamlanan 2. Etap TOKİ konutlarından almaya hak kazanan vatandaşlara bir açıklama yapıldı.

Geçit Belediyesi önünde yapılan açıklamada, CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, CHP İL Başkanı İsmail Arslan, CHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır, Geçit Belediye Başkanı Metin Bal, vatandaşlara yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Geçit Belediye Başkanı Metin Bal; Milletvekili Muharrem Işık’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek; “20 günlük sürede asgari on sefer TOKİ ile görüştük. İlgili kuruluşlara gerekli müracaatları yaptık. Yapılan girişimler sonrasında vatandaşlarımız için gerekli indirimleri yaptırdık. Biz Geçit Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı İsmail Arslan; “20 gündür yaşanan mağduriyetin giderilmesi için elimizden geleni yaptık. Yaşanan olumsuzlukların teşkilatımızla hiçbir alakası yoktur. Buna rağmen vekilimizin destekleri ile bu problemleri çözdük” dedi.

Son olarak bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, “Bu TOKİ’nin kendi yasası. Maalesef TOKİ’ye hiç kimse karışamıyor. TOKİ’nin kendi yasası var. TOKİ direk Başbakana bağlı. Her şeyi Başbakandan alıyor. TOKİ’de yapılan yanlışlıkları bizim belediyemize de diğer bir belediyeye de bağlamak mümkün değil. Biz sizlerden gelen imzaları TOKİ Başkanına elden ilettim. Orada yapılan görüşmelerden sonra küçük bir indirim yaptılar. Yapılan indirimi yetersiz bulduk. Maliye Bakanı ile görüştük yine indirim yapmadılar. Milli Emlak Genel Müdürü ile arsadan dolayı görüştük. Aynı şekilde indirim yapmadılar. Şehircilik Bakanı ile görüştük. En son bir basın açıklaması yaptık. Mecliste bazı şeyleri söyledik. En son Başbakan’ın müsteşarı ile görüştük. Ondan sonra bir indirim yapıldı. Bu yeterli değil ama eski fiyatlara göre daha iyi bir indirim yapıldı. Yüzde 4,95 lik bir indirim yapıldı. Bu taksitlere de yansıdı” diye konuştu.